Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

    W 2014 r. ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym studia stacjonarne na kierunku prawo na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie i uzyskałam tytuł magistra prawa broniąc na ocenę bardzo dobrą pracę magisterską „Wpływ orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na polską praktykę sądową na przykładzie art. 6 i 11 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Leszczyńskiego. 


   W okresie studiów w latach 2011 – 2014 byłam członkiem Studenckiego Koła Naukowego Prawników UMCS oraz w latach 2013 - 2014 r. - Prezesem Zarządu Koła Naukowego Filozofii Prawa i Ochrony Praw Człowieka, działającego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Biorąc udział w wielu konferencjach naukowych oraz opracowując artykuły naukowe miałam możliwość rozwijania swoich zainteresowań naukowych. Z uwagi na fakt, iż teoria idzie w parze z praktyką, współpracowałam także z Uniwersytecką Studencką Poradnią Prawną na Wydziale Prawa i Administracji UMCS oraz  w latach 2013 – 2014 z Kancelarią Adwokacką adwokat Marii Maleskiej. 


  W okresie 01.01.2015 – 31.12.2017 r. odbyłam aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Lublinie pod patronatem adwokata Zenona Wolanina. Dzięki doświadczeniu i opiece Pana Mecenasa nauczyłam się profesjonalizmu w wykonywaniu zawodu adwokata, zdobyłam szeroką wiedzę i praktykę, którą mogę wykorzystać obecnie w mojej samodzielnej pracy.


    Od 2015 r. byłam także doktorantką w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa w Instytucie Historii i Teorii Państwa i Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Dnia 21.05.2018 r. obroniłam rozprawę doktorską zatytułowaną „Klauzule ograniczające z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i ich implementacja w polskim porządku prawnym (na przykładzie prawa do prywatności)”, której promotorem był prof. dr hab. Bartosz Liżewski, a promotorem pomocniczym - dr Marzena Myślińska. 23.05.2018 r. Rada Wydziału Prawa i Administracji UMCS podjęła uchwałę o nadaniu mi stopnia naukowego doktora nauk prawnych.


  W czerwcu 2018 r. zostałam wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie. Ślubowanie adwokackie złożyłam 26 lipca 2018 r., jednakże postanowiłam wrócić w rodzinne strony i we wrześniu 2018 r. zostałam wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Rzeszowie. Od października 2018 r. prowadzę Kancelarię Adwokacką w Sandomierzu przy ul. Adama Mickiewicza 17a.
Współpracuję z wieloma Kancelariami Adwokackimi, zarówno z izby lubelskiej, jak również z izby rzeszowskiej.

 
   Mam doświadczenie w prowadzeniu spraw z różnych gałęzi prawa, lecz moje szczególne zainteresowania naukowe i praktyczne, to: prawa człowieka - przede wszystkim szeroko rozumiane prawo do prywatności, prawo karne, kryminalistyka i psychologia zeznań.


   Każdego dnia spotykam się z Klientami, udzielam porad prawnych, sporządzam szereg pism procesowych, poczynając od wniosków i pozwów, a kończąc na zażaleniach, apelacjach i skargach kasacyjnych. Zawód adwokata nie jest dla mnie typową pracą, traktuję go jako misję niesienia pomocy osobom, które jej potrzebują. Każda ze spraw jest inna, wyjątkowa i oparta na innym stanie faktycznym. Podobnie jak każdy z moich Klientów jest inny i ma inne oczekiwania wobec mnie jako swojego obrońcy lub pełnomocnika.

    Do każdej sprawy podchodzę poważnie, priorytetowo, wnikliwie, niezależnie od jej wagi i charakteru, a do każdego Klienta z należnym mu szacunkiem. Szczerze wierzę, że „sprawiedliwość jest stałą i niezmienną wolą oddania każdemu tego, co mu się należy” – „Iustitia est constans et perpetua voluntas ius suum cuique tribuendi”.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2015
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut
30 kwietnia 2015
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut

Kancelaria Adwokacka

adw. dr Joanna Stylska

Umów się na spotkanie

 

Zadzwoń:

+48 123 123 123

Kancelaria Adwokacka

adw. dr Joanna Stylska

Copyright by Joanna Stylska

Created with MAGNUM